Dollar Thrifty Automotive wypożyczała samochody Chrysler, Dodge i Jeep

Dollar Thrifty Automotive wypożyczała samochody Chrysler, Dodge i Jeep

W latach 1990-2009 Dollar Thrifty Automotive wypożyczała samochody głównie Chrysler, Dodge i Jeep klientom w Stanach Zjednoczonych. W niektórych lokalizacjach pojawiły się również modele Mazdy, Nissana i Toyoty. W październiku 2009 r. ogłoszono, że firma odejdzie od używania pojazdów Grupy Chrysler z nadzieją na większe zróżnicowanie wypożyczalni aut. Zapowiedziano, że flota będzie teraz obejmować Ford Motor Company, General Motors, Nissan, Hyundai, Kia, Chrysler i inne pojazdy. Ta ekspansja floty pozwoliła zwiększyć liczbę akcji spółki Dollar Thrifty na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku do 52-tygodniowego wysokiego poziomu 27,50 USD, a następnie zamknęła się kwotą 26,33 USD - wzrost o 0,57 procent.

Dawni kluczowi członkowie kadry kierowniczej

Gary L. Paxton został wybrany na prezesa i dyrektora generalnego Dollar Thrifty Automotive w październiku 2003 r. w odpowiedzi na przejście na emeryturę Josepha E. Cappy' ego po dziesięciu latach pracy z marką. Kariera Paxtona w Dollar Thrifty Automotive rozpoczęła się po pracy dla pierwszej franczyzy Dollar Rent A Car w Kalifornii w 1968 r.; następnie przeniósł się na wyższe stanowiska kierownicze wiceprezesa ds. operacji (1972-1974), wiceprezesa ds. właściwości (1974-1982), starszego wiceprezesa ds. operacji i właściwości (1986-1990), wiceprezesa wykonawczego (1997) Paxton nadzorował 7000 pracowników grupy motoryzacyjnej - z czego 700 pracowało w centrali Tulsa - oraz codzienną działalność obu marek.

W odpowiedzi na grudniową emeryturę Paxtona, Zarząd Dollar Thrifty Automotive Group ogłosił w październiku 2008 roku, że Scott L. Thompson jest prezesem, dyrektorem generalnym i najnowszym członkiem zarządu. Paxton świadczyłby usługi doradcze na rzecz wypożyczalni samochodów do dnia 31 października 2009 roku.

Thompson dołączył do firmy w dniu 23 maja 2008 r., jako Starszy Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy, odchodząc od swojej roli w grupie 1 Automotive, nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych i spółce Fortune 500. Ponadto R. Scott Anderson, który dołączył do marki w 1987 r., pełniłby funkcję Starszego Wiceprezesa Zarządu i odpowiadał za działalność sklepów korporacyjnych i franczyzowych, sprzedaż globalną oraz działania marketingowe.W 2008 roku Anderson został awansowany na stanowisko Dyrektora Marketingu.

Korporacja Hertz nabywa koncern Dollar Thrifty Automotive Group

W 2009 roku Hertz Global Holdings złożył pierwszą ofertę zakupu wypożyczalni samochodów z siedzibą w Tulsa za 41 USD za jedną akcję.  Do kwietnia 2010 r. negocjacje doprowadziły Hertz do złożenia oferty o wartości 1,27 mld USD, która ponownie wzrosła do 1,5 mln USD, ale po raz trzeci została odrzucona przez udziałowców spółki Dollar Thrifty. W lipcu 2011 r. oferta Hertza wzrosła do 1,91 mld USD, konkurując z konkurencyjną ofertą Avis Budget Group o wartości 1,55 mld USD. Ostatecznie, w dniu 19 listopada 2012 r., były prezes i CEO Hertz Global Holdings Mark P. Frissora ogłosił zakup przez spółkę grupy Dollar Thrifty Automotive za 2,3 mld USD.

wynajem-samochodu-z-lotniska

Grupa Dollar Thrifty Automotive Group podzieliła się na dwie niezależne spółki zależne, Thrifty Car Rental i Dollar Rent A Car, pod kierownictwem The Hertz Corporation. Każdy z nich prowadzi własną sprzedaż, marketing, wynajem flot i franczyzę poza siedzibą firmy Hertz w Estero na Florydzie, pod kierownictwem prezesa i dyrektora generalnego Kathryn V. Ma

Wynajem samochodu osobowego A Dollar

Dawniej znany jako Dollar A Day Rent A Car Systems, Dollar Rent A, Inc. został założony przez Henry' ego J. Caruso w Los Angeles w Kalifornii w 1965 roku.Wynajem został zakupiony za nieujawnioną kwotę przez The Chrysler Corporation w dniu 15 sierpnia 1990 roku, która połączyła Dollar Rent A Car i Thrifty Car Rental w Dollar Thrifty Automotive Group.

Marka Dollar skupia się na rynkach rozrywki i turystyki, z 76% przychodów marki w 1997 roku z Florydy, Kalifornii, Hawajów i Nevady.Wynajem Dollar Rent A Car ma ponad 370 lokalizacji na całym świecie w 26 krajach, w tym Australii, Kanadzie, regionie Karaibów i Ameryce Łacińskiej, a także około 230 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych.

Akcesoria na wynajem w autach Dollar Rent a Car

Wypożyczalnia samochodów Dollar Rent A Car oferuje bagażniki narciarskie, foteliki dziecięce, nawigację i wsparcie operacyjne.
Thrifty Car Rental został założony w 1958 roku jako spółka pośrednio zależna od Thrifty Rent A Car System, Inc.W maju 1989 roku marka Thrifty nabyła Snappy Car Rental Inc. z siedzibą w Ohio za 40 mln USD, która specjalizuje się w wynajmie zastępczym samochodów z ubezpieczeń.Jako była piąta co do wielkości firma wynajmu samochodów w Ameryce Północnej, Thrifty koncentruje się na lokalizacjach lotnisk, lokalnych rynkach, franczyzie i usługach wsparcia franczyzowego.

Marka Thrifty zgodziła się na przejęcie przez The Chrysler Corporation za kwotę 263 mln USD w 1989 roku. Z kolei prezes Chrysler, Lee Iacocca, ogłosił, że jego firma sfinansuje część przejęcia spółki Snappy przez Thrifty za 40 mln USD.

Jako obecna spółka zależna The Hertz Corporation, Thrifty Car Rental działa w 77 krajach i terytoriach z 472 lokalizacjami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 589 lokalizacjami w obu Amerykach, Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w regionie Karaibów i Azji i Pacyfiku.
Nagrody i uznanie

Dollar Thrifty Automotive został wymieniony na liście Fortune 1000 Company w 2003 roku.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ