Odbiór
Zwrot

Poznań Oddział

  • Sielska 12, 61-129 Poznań
  • 691 776 049
  • biuro@poznanwypozyczalnia.pl

Samochody bez limitu kilometrów

Zapoznaj się z ofertą aut

Wypożyczaj online

Aktualne promocje

Odwiedź naszą wypożyczalnie

Znajdź oddział

Wypożyczalnia samochodów Poznań Chwaliszewo

Wypożyczalnia, wynajem samochodów Poznań

Zapraszamy do skorzystania z naszej zasobów wynajmu aut w Wypożyczalni samochodów Poznań. Nasza siedziba mieści się przy ul. Lipowej. W naszej atrakcyjnej  ofercie znajduje się wynajem samochodów osobowych, dostawczych i busów. Posiadamy bogaty wachlarz samochodów z silnikiem Diesla lub benzynowym.

Wynajmując auto sprawdź rodzaj paliwa

Kiedy odbierasz od nas wynajmowany samochód, zostaniesz poinformowany, czy jest to samochód z silnikiem Diesla czy benzynowym. Jednak zły dobór paliwa do zbiornika może prowadzić do poważnych problemów. Dowiedz się, jak tego uniknąć.
W przeszłości samochody z silnikiem Diesla były łatwe do zauważenia: można było to rozpoznać po ciągnikowym dźwięku silnika! Nowoczesne silniki Diesla sprawiły, że dużo trudniej jest odróżnić tę różnicę.

Ale oba typy silników są nadal zupełnie inne. I można poważnie uszkodzić samochód z silnikiem Diesla i odwrotnie. Oprócz opróżniania zbiornika paliwa, mechanik może być zmuszony do czyszczenia lub wymiany całego układu wtrysku paliwa, co może kosztować tysiące złotych.

Skorzystaj z promocji dostępnych w Wypożyczalni samochodów Poznań:

  • wynajmu auta z kierowcą,
  • wynajmu krótkoterminowego,
  • wynajmu średnioterminowego,
  • wynajmu auta długoterminowego.

Samochód z wypożyczalni jest zwolniony z ubezpieczenia powstałego w wyniku niewłaściwego doboru paliwa. Jeśli nie posiadasz dodatkowego ubezpieczenia, które obejmuje "tankowanie niewłaściwego paliwa", będziesz musiał sam pokryć rachunek.

Jak więc nie pomylić paliwa?

Firmy wynajmujące samochody w Poznaniu często umieszczają naklejki w różnych miejscach wokół samochodu, aby poinformować, jakiego paliwa użyć. Pierwszym miejscem, w którym można zobaczyć naklejkę, jest klucz samochodowy. Albo może to być na desce rozdzielczej, w pobliżu wskaźnika paliwa.

Nie ma informacji w żadnym z tych miejsc? Spróbuj otworzyć małe "drzwiczki" nad korkiem paliwa, aby sprawdzić, czy na wewnętrznej stronie znajduje się naklejka.

Jeśli nigdzie nie można znaleźć naklejki, nadszedł czas, aby poszukać innej wskazówki.

Sprawdź nazwę modelu. Na tylnej stronie samochodu może znajdować się wskazówka. Często samochody z silnikami Diesla będą miały literę "D" w nazwie modelu. Na przykład, nazwa "Ford Mondeo TDCi" mówi, że jest to samochód z silnikiem wysokoprężnym Turbo Diesel.

Producenci samochodów używają wielu nazw modeli, takich jak "TDI", "HDi", "GTD", "dCi", "JTD" i tak dalej. Jeśli Twój samochód ma taką plakietkę na tyle z literą "D", to prawdopodobnie będzie to samochód z silnikiem Diesla.

Sprawdź pompę paliwa.

Sprawdź, czy pompa paliwa będzie pasować. Jeśli przeszukałeś cały samochód od zderzaka do zderzaka i nadal nie znalazłeś żadnych wskazówek, możesz być zmuszony iść naprzód i zatankować. Być może nie wiesz, że dysze pompy Diesla są grubsze niż dysze benzynowe. Dlatego umieszczenie oleju napędowego w samochodzie z silnikiem benzynowym może być dość trudne. Jeśli czujesz, że naprawdę musisz wcisnąć dyszę z silnikiem Diesla w "szyjkę paliwa", może to oznaczać, że samochód używa benzyny.

Jednak umieszczenie cieńszej dyszy benzynowej w samochodzie z silnikiem Diesla jest niestety bardzo proste. A ponieważ benzyna nie posiada żadnych właściwości smarnych (jak olej napędowy), wkładanie benzyny do oleju napędowego może być szczególnie szkodliwe dla elementów mechanicznych, takich jak pompa paliwowa.

Ostatecznie, jeśli nadal nie jesteś pewien, z jakiego paliwa korzystać, najlepiej jest skontaktować się z wypożyczalnią samochodów w Poznaniu - przed napełnieniem paliwa.

Co zrobić, jeśli się pomylisz?

Od czasu do czasu wszyscy popełniamy błędy, więc nie panikuj, jeśli zdajesz sobie sprawę, że włożyłeś niewłaściwe paliwo do silnika. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, to nie uruchamiać samochodu, nawet jeśli niecierpliwy kierowca za tobą jest sfrustrowany. Uruchomienie silnika rozpocznie obieg paliwa, co może spowodować poważne uszkodzenia.

Poproś personel stacji benzynowej o pomoc w bezpiecznym wyprowadzeniu samochodu z drogi, a następnie skontaktuj się z wypożyczalnią aut, która pomoże Ci wrócić na drogę.

Mówienie o paliwie

Być może słyszeli państwo termin "polityka paliwowa", ale czy wiedzieli państwo, że nie ma on nic wspólnego z rodzajem paliwa, jakie zabiera samochód na wynajem?

Polityka paliwowa określa, w jaki sposób będziesz płacił za paliwo zużywane podczas wynajmu samochodów. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz Jak wybrać odpowiednią politykę paliwową dla Twojego wynajmu auta.

Poznań wypożyczalnia samochodów

TOP ZADZWOŃ TERAZ