Pytania i odpowiedzi do naszej wypożyczalni samochodów w Poznaniu:

pytania do wypozyczalni samochodow i odpowiedzi

Czy każdy może wynająć samochód?

Na wynajem samochodu może zdecydować się osoba, która ukończyła 18 rok życia i posiada ważny dokument uprawniający do poruszania się pojazdem i dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport). Wypożyczenie aut osobowych i busów do 9 osób jest możliwe z prawem jazdy kategorii B.

Co należy zrobić, by wypożyczyć auto?

Wystarczy zadzwonić, skontaktować się przez stronę internetową lub odwiedzić naszą wypożyczalnię samochodów. Zabierz ze sobą prawo jazdy, dowód i razem z naszym pracownikiem ustal szczegóły wynajmu.

W jaki sposób mogę zapłacić za usługę?

Gdy rezerwujesz pojazd telefonicznie lub internetowo, konieczne będzie posiadanie karty kredytowej. Wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej możliwe jest w siedzibie firmy, gdy osobiście dokonujesz rezerwacji. Wszystkie płatności są wykonywane z góry.

Jakie dokumenty podpisuję i otrzymuję wynajmując auto?

Podstawowy dokument to umowa wynajmu samochodu, którą podpisujesz z naszym pracownikiem. Oprócz tego, otrzymujesz dokumentację odnośnie ubezpieczenia pojazdu i jego dodatkowego wyposażenia - te informacje często umieszczane są już w samej umowie.

Kto może prowadzić wypożyczony samochód?

Wynajmowanym autem może poruszać się osoba podpisująca umowę i inne osoby przez nią upoważnione, więc jeśli chcesz udostępnić komuś pojazd, musisz zgłosić to pracownikowi wypożyczalni aut. Konieczne będzie okazanie dokumentów tej osoby - dowodu osobistego i prawa jazdy.

Czym jest limit kilometrów? Czy mogę wynająć auto bez takiego limitu?

Limit kilometrów to ograniczenie nakładane przez wypożyczalnię- zwykle wynosi 100 km na dzień. Nasza wypożyczalnia oferuje wynajem samochodu bez limitu kilometrów, możesz więc bez obaw wybrać się w dalszą podróż.

Na jak długo mogę wypożyczyć pojazd?

W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na wynajem krótkoterminowy (kilka dni, tygodni) bądź długoterminowy (kilka miesięcy, lat).

Czy mogę udać się wynajętym samochodem za granicę?

Jeżeli chcesz udać się wynajmowanym autem za granicę, konieczna będzie nasza pisemna zgoda. Wystarczy zaznaczyć ten fakt podczas podpisywania umowy bądź później skontaktować się z naszą wypożyczalnią samochodów.

Kto ponosi koszty naprawy wypożyczonego auta?

Kwestie dotyczące odpowiedzialności za naprawę reguluje umowa. Jeśli uszkodzenie nie wynika z Twojej winy, kosztami zostanie obciążony sprawca kolizji bądź wypożyczalnia.

Kto jest odpowiedzialny za tankowanie paliwa?

Udostępniamy Ci pojazd z pełnym bakiem i wymagamy, aby podczas odbioru był zatankowany. Jeśli nie uda się dopełnić tej formalności, zostaną naliczone dodatkowe opłaty.

Z jakimi konsekwencjami wiąże się przekroczenie ustalonego terminu wynajmu?

Jeżeli wiesz, że nie uda Ci się zwrócić pojazdu w wyznaczonym terminie, powiadom nas o tym fakcie nie później niż 24h przed końcem umowy. Z każdym dodatkowym dniem doliczane są koszty wynajmu.

Czy istnieją szczegółowe wytyczne odnośnie sposobu użytkowania auta?

Nasz regulamin i umowa regulują zasady użytkowania pojazdów. Jeśli decydujesz się na wynajęcie samochodu powinieneś zadbać o to, by wrócił w takim samym stanie jak został wypożyczony. Obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu wewnątrz pojazdu, nie należy też przewozić zbyt ciężkiego bagażu.

Czy mogę odebrać/zwrócić samochódw innym miejscu niż wypożyczalnia?

Odbiór i zwrot samochodu poza naszym punktem jest możliwy po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z pracownikiem. Posiadamy punkty na lotnisku i dworcu.

TOP ZADZWOŃ TERAZ