Enterprise Rent-A-Car amerykański wynajem samochodów

Enterprise Rent-A-Car amerykański wynajem samochodów

Enterprise Rent-A-Car jest amerykańską firmą wynajmu samochodów z siedzibą w Clayton, Missouri, Stany Zjednoczone w Greater St. Oprócz wynajmu samochodów osobowych, zajmuje się również zarządzaniem flotą handlową, sprzedażą używanych samochodów oraz wynajmem samochodów ciężarowych.

Louis, Missouri, została założona w 1957 roku przez firmę Jack C. Taylor. Pierwotnie znana jako "Executive Leasing Company", w 1969 roku Taylor zmienił nazwę na "Enterprise" po lotniskowcu USS Enterprise, na którym pracował w czasie II wojny światowej. W 2009 r. Enterprise stała się spółką zależną Enterprise Holdings, Inc. w wyniku przejęcia w 2007 r. przez spółkę Vanguard Automotive Group, spółki macierzystej National Car Rental oraz Alamo Rent a Car. Powstała 21. firma znalazła się na liście "Największe prywatne przedsiębiorstwa w Ameryce" Forbes 2008 "

Informacje o przedsiębiorstwie Enterprise Rent-A-Car

Enterprise Rent-A-Car jest największą wypożyczalnią samochodów w Stanach Zjednoczonych i posiada ponad 5 400 lokalizacji "home city" oraz 419 lokalizacji lotniskowych.Należy podać
Enterprise Rent-A-Car w Chippenhenh, UK

wypozyczalnia-samochodow-niska-cena-rodzina

Podstawowym przedmiotem zainteresowania Enterprise Rent-A-Car jest lokalny rynek wynajmu samochodów, specjalizujący się w wynajmie samochodów dla konsumentów, którzy potrzebują samochodu zastępczego w wyniku wypadku, naprawy mechanicznej, kradzieży lub którzy potrzebują pojazdu na specjalną okazję, taką jak krótka podróż służbowa lub rekreacyjna. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX w.[potrzebne było podjęcie działań] Przedsiębiorstwo Rent-A-Car zaczęło również rozszerzać swoją działalność na rynek wynajmu aut z portów lotniczych, a obecnie obsługuje porty lotnicze w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech i Irlandii. Pierwsze wejście firmy na rynek europejski nastąpiło w 1994 roku.

Do 2005 roku obsługa klienta Enterprise Rent-A-Car została uznana przez J. D. siedem razy. Power and Associates jako największy pod względem zadowolenia klienta dla wypożyczalni samochodów na lotniskach i w ich pobliżu. W 2007 r. przedsiębiorstwo zostało dziewiąte na liście 25 największych firm obsługujących klientów w tygodniu biznesowym.

10 najlepszych miejsc do kariery zawodowej

W 2006 roku Business Week umieścił przedsiębiorstwo na liście 10 najlepszych miejsc do rozpoczęcia kariery zawodowej. Chociaż wynagrodzenie za stażystów kadry kierowniczej należało do najniższych na liście (średnio 34 000 USD),"ci, którzy złapią szybko zyskują szansę na prowadzenie oddziału odpowiedzialnego za generowanie zysków". Aby awansować do asystenta menedżera muszą być spełnione pewne wymagania i kwalifikacje, a wiele z tych kwalifikacji może zależeć od sprzedaży pracowników i ich sukcesu w programie szkoleń menedżerskich firmy. Według listy najlepszych miejsc do rozpoczęcia kariery zawodowej BusinessWeek, przedsiębiorstwo znalazło się w pierwszej piętnastce. W ciągu pięciu lat, osoba z powodzeniem zarządzająca może objąć stanowisko w centrali lub zostać menedżerem obszarowym odpowiedzialnym za wiele oddziałów. System ERAC uzyskuje dochody dzięki "średniej stawce podatku samochodowego". Pojazdy te obejmują zarówno małe pojazdy zarezerwowane dla zamienników polis ubezpieczeniowych, opłacane po ubezpieczonych stawkach negocjowanych, jak i luksusowe auta klasy wyższej, które są wynajmowane w wysokości 3 cyfr. Celem jest sprzedaż klientom pojazdów o wyższej wartości, mimo że inwestycja pojazdów jest rozłożona na wszystkie pojazdy.

Kontrowersja w zarządzaniu wypożyczalnią samochodów

W latach modelowych 2006-2008,66.000 zamawianych przez firmę Chevrolet Impalas zostało zakupionych bez bocznych poduszek powietrznych, co pozwoliło zaoszczędzić firmie 11,5 mln USD (175 USD za jeden pojazd), chociaż poduszki powietrzne były standardem w modelach detalicznych. Praktyka, którą przedsiębiorstwo zauważa, że "nie narusza żadnego mandatu federalnego", zwróciła uwagę na szczeblu krajowym, gdy samochody wycofane z eksploatacji zostały sprzedane i stwierdzono, że uwzględniono poduszki boczne. Zakupiono również około 5 000 kobaltów Chevroleta i Buick LaCrosses z pominiętymi bocznymi poduszkami powietrznymi. Przedsiębiorstwo przyznało, że nieprawidłowo reklamowało i sprzedawało 745 Chevrolet Impalas-model w latach 2006-2008 - które zostały zidentyfikowane online jako posiadające boczne poduszki powietrzne, podczas gdy w rzeczywistości ich nie posiadały. Rzecznik prasowy firmy powiedział, że poinformuje klientów, którzy kupili samochody na wynajem i zaproponuje im odkupienie ich od klientów. Zgodnie z badaniami nad bezpieczeństwem i strategiami bezpieczeństwa, firma zajmująca się badaniami nad bezpieczeństwem, która regularnie współpracuje z przemysłem motoryzacyjnym, usuwanie zabezpieczeń jest bardzo nietypową praktyką. "Nigdy nie widziałem standardowego zabezpieczenia, które można było usunąć z pojazdu. Robię to od 17 lat i do tej pory nie miałem jeszcze tego czasu,"powiedział Sean Kane z badań i strategii bezpieczeństwa.

Przedsiębiorstwo CarShare wynajem aut

Pojazdy Enterprise CarShare na ulicy w Waszyngtonie, DC. W 2008 r. przedsiębiorstwo wdrożyło pilotażowy pierwszy program wspólnego korzystania z samochodów w kampusie na Uniwersytecie Waszyngtońskim w St. Louis. Program o nazwie WeCar został wprowadzony na Uniwersytecie Południowej Florydy w lipcu 2009 roku. Od września 2012 roku WeCar posiada 100 programów carsharingowych w ponad 30 stanach USA i Kanadzie, a serwis oferuje prawie 100 samochodów elektrycznych i hybrydowych, w tym Nissan Leaf i Chevrolet Volt.

Do września 2013 roku WeCar został ponownie nazwany Enterprise CarShare.

W kwietniu 2015 r. przedsiębiorstwo przejęło City Car Club w Wielkiej Brytanii, zmieniając nazwę na Enterprise Car Club.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ