Indyjskie przedsiębiorstwa wynajmu samochodów

Indyjskie przedsiębiorstwa wynajmu samochodów

Carzonrent India Private Limited (CIPL), lepiej znany jako Carzonrent, jest indyjskim przedsiębiorstwem wynajmu samochodów. Siedziba główna firmy znajduje się w New Delhi w Indiach. Carzonrent został założony przez Rajiv Kumar Vij w 2000 roku. W 2001 r. Carzonrent zdobył wyłączne prawa franczyzobiorcy dla amerykańskiej firmy wynajmującej samochody Hertz International w Indiach.

Indyjskie przedsiębiorstwa wynajmu samochodów spółki

Carzonrent został założony przez Rajiv Kumar Vij w 2000 roku w New Delhi. Firma oferowała wynajem samochodów z napędem szoferskim przede wszystkim klientom korporacyjnym.

krotkoterminowy wynajem aut indyjskie firmy

W 2001 r. Hertz przyznał firmie Carzonrent wyłączne prawa franczyzobiorcy dla Indii, oddając w leasing 50 samochodów firmie, która prowadziła działalność na zasadzie "plied chauffeur". W 2005 roku firma Hertz zwiększyła swoją obecność do 750 samochodów i rozpoczęła wynajem dla klientów korporacyjnych.

W 2006 roku Carzonrent uruchomił w New Delhi swój serwis taksówek radiowych EasyCabs, stając się pierwszą indyjską firmą oferującą leasing samochodów i taksówki. Pod koniec 2013 r. firma uruchomiła własną wypożyczalnię samochodów Myles, prawie rok po uruchomieniu Zoomcar jako pierwszej firmy wynajmującej samochody z napędem własnym w Indiach.
W czerwcu 2015 r. Carzonrent oferuje usługę taksówek radiowych EasyCabs, związaną z Indyjską Korporacją Gastronomii Kolejowej i Turystyki (IRCTC) świadczącą usługi kabinowe dla pasażerów kolei. Klienci mogą zarezerwować EasyCab z wyprzedzeniem podczas rezerwacji biletów kolejowych w IRCTC. Usługa jest obecnie dostępna wyłącznie na dworcu kolejowym New Delhi.

Zoomcar wypożyczalnia samochodów skoncentrowana nie na rikszach

Zoomcar jest pierwszą firmą w Indiach, która koncentruje się na wynajmie samochodów, w przeciwieństwie do poprzednich firm w Indiach, które koncentrowały się na wynajmie samochodów napędzanych szoferami. Zoomcar został założony przez David Back i Greg Morgan w 2013 roku w Bangalore w Indiach. Od lutego 2017 r. spółka dysponuje flotą ponad 3 000 pojazdów w 17 miastach na terenie całego kraju:

 • Bangalore wypożyczalnia samochodów,
 • Delhi wynajem aut,
 • Gurgaon wypożyczalnia aut,
 • Noida wynajem samochodów,
 • Bombaju wypożyczalnia samochodów z lotniska,
 • Navi Mumbai długoterminowy wynajem aut,
 • Kolkata krótkoterminowy wynajem aut,
 • Chennai wynajem auta zastępczego z OC sprawcy,
 • Pune wypożyczalnia samochodów z dworca,
 • Hyderabad wypożyczalnia samochodów luksusowych,
 • Chandigarh wynajem auta do ślubu,
 • Jaipur car rental,
 • Mysore,
 • Ahmedabad,
 • Vizag,
 • Coimb.

Firma planuje ekspansję w ponad 20 krajach w ciągu 2-3 lat według Morgan.
Historia

Amerykański duet David Back & Greg Morgan, spotkał się podczas studiów na Uniwersytecie Pensylwanii, gdzie oboje ukończyli studia w 2007 roku. Po ukończeniu studiów, Back studiował w Harvard Law School, a Morgan pracował nad projektami finansowania energetyki. Para uczęszczała również do szkoły biznesu z pełnymi stypendiami, Morgan na Uniwersytecie Południowej Kalifornii i Back w Szkole Sędziów Biznesu na Uniwersytecie Cambridge.

Zarówno Back, jak i Morgan zrezygnowali ze szkoły biznesowej, aby przenieść się do Indii i kontynuować Zoom. W maju 2015 r. firma Back zrezygnowała z wynajmu samochodów na własny napęd i z powodów osobistych podjęła decyzję o powrocie do USA.

Zoom oficjalnie rozpoczął działalność w Bangalore w lutym 2013 roku. Zoom rozpoczął z kapitałem o wartości 215 000 USD i flotą siedmiu samochodów.
Właściwości i postęp technologiczny

Po dokonaniu rezerwacji aplikacji mobilnej, firma po raz pierwszy wprowadziła na rynek model ZAP, aby jeszcze bardziej poprawić jakość obsługi i obsługi Zoomcar. Zoomcar widzi potencjał w częściowym przedsięwzięciu własnościowym.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ