Wczesne etapy światowego wynajmu aut

Wczesne etapy światowego wynajmu aut

Wczesne etapy światowego wynajmu aut. Europcar jest francuską firmą wynajmu samochodów założoną w 1949 r. Siedziba spółki holdingowej Europcar Group S. A. znajduje się w parku biznesowym Val Saint-Quentin w Voisins-le-Bretonneux (Saint Quentin en Yvelines), Francja.

Dziś Europcar działa w 140 krajach Europy, Ameryki Północnej, Azji Zachodniej i Afryki. Od maja 2006 r. Europcar jest własnością Eurazeo, jednej z największych giełdowych spółek inwestycyjnych w Europie.

Wczesne etapy światowego wynajmu aut

Europcar został założony w 1949 roku w Paryżu przez Raoul-Louisa Mattei pod nazwą "Subskrypcja Samochodowa". Marka "Europcars" powstała w 1951 roku. Po 20 latach rozwoju, w latach 1970-1988 firma należała do Renault, Compagnie Internationale des Wagons-Lits i Accor.

wypozyczalnia-samochodow-z-lotniska-turysci
Filia Volkswagena wypożyczalnia samochodów

Od 1998 r. Europcar był stopniowo przejmowany przez grupę Volkswagena, aż w 1999 r. stał się spółką zależną należącą w 100 % do producenta samochodów.
Wykup przez Eurazeoo. W 2006 roku Eurazeo, spółka inwestycyjna, kupiła Europcar od grupy Volkswagena. Wartość transakcji w 2005 r. była 2,4-krotnością obrotów Europcar. Prezes zarządu Eurazeo, Patrick Sayer, powiedział:"Jesteśmy podekscytowani przejęciem Europcar. Dzięki początkowemu udziałowi w wysokości 900 mln euro, stanie się ona najbardziej znaczącymi inwestycjami dla Eurazeo.

W 2010 r. grupa nawiązała współpracę z firmą Daimler w celu uruchomienia usługi Car2Go w Hamburgu w Niemczech.

W styczniu 2015 r. Europcar nabył Ubeeqo, zakład produkcyjny specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu carsharingowych i mobilnych.

W maju 2015 r. Europcar ogłosiło swój zamiar publicznego wejścia na giełdę.

Współczesność wynajmu aut

Na początku 2017 roku spółka ogłosiła trio przejęcia:

  • GuidaMi z siedzibą w Mediolanie,
  • Europcar Dania i
  • Buchbinder z siedzibą w Niemczech

W czerwcu spółka ogłosiła zamiar nabycia taniego przedsiębiorstwa wynajmu samochodów Goldcar za kwotę 550 mln EUR (616 mln USD).
Sprawy korporacyjne. Siedziba główna Europcar mieściła się wcześniej w Immeuble Les Quadrants w Saint Quentin en Yvelines we Francji.
Sponsoring sportu. Europcar rozpoczął sponsorowanie drużyn sportowych w 1980 roku. Zespół sponsorował drużynę Formuły 1 Renault oraz rajd Paryż-Dakar. Firma zajmowała się również innymi dyscyplinami sportowymi, takimi jak golf, wyścigi konne i maratony.

Europcar sponsorował organizowaną przez ICC 2009 Trophy Mistrzów ICC organizowaną przez ICC, która odbyła się w RPA, choć nie była głównym sponsorem.

Od 2011 r. Europcar sponsoruje francuski profesjonalny zespół kolarski prowadzony przez Jeana-René Bernaudeau, który od tej pory nosi nazwę Team Europcar. Grupa otrzymała tytuł "Sponsora Roku" za zaangażowanie w kolarstwo, przyznany przez Sporsorę.
W sierpniu 2014 r. Arsenal F. C. Europcar UK ogłosił, że przez trzy lata Europcar UK stał się oficjalnym partnerem klubu w zakresie wynajmu samochodów osobowych i dostawczych.

Obywatelstwo korporacyjne Europcar

Europcar przystąpił do inicjatywy ONZ Global Compact w 2005 r. i przyjął dziesięć podstawowych zasad paktu.

Firma jest inwestowana w program "Zielona Karta", certyfikowany przez Bureau Veritas i jest również partnerem WeForest, międzynarodowej organizacji non-profit, której celem jest wspieranie ponownego zalesiania.

W czerwcu 2014 roku australijski Trybunał Federalny orzekł, że franchisingobiorca Europcar (obecnie należący do korporacji) w Tasmanii brał udział w nieludzkich zachowaniach i składał fałszywe lub wprowadzające w błąd oświadczenia podczas pobierania od klientów opłat za szkody związane z wynajmem samochodów" i nałożył na byłego franchisingobiorcę grzywnę w wysokości 264 000 USD.'

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ