Wynajem aut Poznań a długoterminowe nowości

Wynajem aut Poznań a długoterminowe nowości

Odliczenie podatku VAT z tytułu wynajmu samochodu - długoterminowe nowości

Wynajem długoterminowy jest idealnym rozwiązaniem do redukcji kosztów biznesowych, ponieważ istnieje możliwość odliczenia kosztów samochodu.Wybór samochodu z długoterminowym wynajmem jest właściwym sposobem na zmniejszenie wydatków budżetowych firmy, ale perspektywa wypożyczenia samochodu jest jeszcze bardziej interesująca, dzięki możliwości odliczenia wydatków z podatków.Istnieją różne możliwości odliczania podatku VAT dla podatników minimalnych, agentów i przedstawicieli, a odliczenia mają również zastosowanie do wypożyczanych samochodów długoterminowych. Wynajem aut Poznań odliczysz z nami koszty.

Wynajem aut Poznań a długoterminowe nowości

Wynajem długoterminowy samochodów, które mogą być objęte systemem odliczeń kosztów oraz kosztów utrzymania, naprawy i wynajmu aut długoterminowego różnią się w zależności od kategorii.

wynajem-aut-poznan-rezerwacja-online

W rzeczywistości zmieniła się możliwość odliczenia za 2015 r., odsyła się do ustawy reformującej Fornero nr 92 z dnia 28.06.2012 r., opublikowanej w Suplemencie zwyczajnym nr 136, zawierającej "Przepisy dotyczące reformy rynku pracy na rzecz wzrostu gospodarczego", art. 4 ust. 72-76.

Norma ta zmniejszyła możliwość odliczenia już od 2013 r., w 2015 r. istnieje możliwość odliczenia 20% dla pojazdów firm i profesjonalistów, inne możliwości obejmują pojazdy korporacyjne do użytku mieszanego, w którym to przypadku odliczenie kosztów transportu samochodowego wynosi od 90 % do 70 %, a w przypadku pojazdów używanych przez agentów i przedstawicieli handlowych - 80 % dla pojazdów używanych przez agentów i przedstawicieli handlu, do samochodów instrumentalnych oraz pojazdów używanych do użytku publicznego - 100 %.

Wypożyczalnia samochodów w kosztach biznesowych

Kiedy mówimy o samochodach zawodowych (z podatkiem VAT) i firmach, musimy wiedzieć, że prawo do odliczenia wynosi 20%, ta sama kwota obowiązuje w przypadku samochodów, motorowerów i motocykli.

Istnieje również możliwość odliczenia 27,5% w przypadku uprawiania sztuki i zawodów artystycznych.

W międzyczasie prawo określa granice możliwości odliczenia i przestrzegamy ich łącznie, czyli możliwość odliczenia 20%:

  •  koszt zakupu pojazdu
  •  opłaty leasingowe i czynsze
  •  paliwa i smary
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
  • koszty konserwacji i napraw
  • koszty pojazdu i parkingu

 

Nadszedł czas, aby wybrać jeden z samochodów wypożyczalni samochodów Platinum Rent z Poznania.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ