Wynajem busa – najlepszy sposób na podróż z przyjaciółmi

fiat ducato wynajem busa 9 osobowego

Wynajem busa – najlepszy sposób na podróż z przyjaciółmi. Urlop z rodziną bądź znajomymi to najbardziej wyczekiwany czas podczas całego roku pracy. Jeżeli wybieramy się na wakacje w licznym gronie, wynajem busa może znacznie ułatwić nam podróż w wymarzone miejsce. Dlaczego akurat bus? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Korzyści, jakie daje nam wynajem busa na wakacyjną podróż

Kiedy wybieramy się na urlop za granicę, w większym gronie znajomych bądź rodziny, zwykle pojawia się problem z tanim transportem oraz przewozem bagaży. Nie każdy samochód posiada duży bagażnik, a jazda w pięć osób w niewielkim samochodzie osobowym bywa bardzo męcząca, szczególnie jeżeli planujemy kilkugodzinną podróż. Możemy jednak szybko rozwiązać ten problem decydując się na wynajem busa dla siebie i swoich pasażerów.

Wypożyczanie busów na wakacje jest mało docenianym rozwiązaniem, ponieważ nie wielu z nas wie, jak mnóstwo korzyści niesie ze sobą skorzystanie z takiej usługi. Jazda własnym samochodem na wakacje jest bardzo wygodna, ponieważ możemy samodzielnie zaplanować trasę oraz nie przejmować się tym, że biuro podróży ustaliło nam ścisły plan wycieczek, którego należy się trzymać. Kiedy jednak pojawia się więcej pasażerów, idealny urlop może zamienić się w bardzo męczącą trasę. Podróżowanie wynajętym busem, daje nam znacznie więcej możliwości – głównymi walorami są:

  • więcej niż jeden kierowca, który może prowadzić auto – po kilku godzinach jazdy można się zmienić i odpocząćurlop w podrozy w wynajetym samochodzie
  • mnóstwo miejsca na bagaż – narty, duże plecaki turystyczne czy walizki pełne ubrań nie stanowią problemu
  • wygodne fotele i komfortowa jazda – więcej miejsca dla każdego pasażera niż w samochodzie osobowym
  • korzyści finansowe – dzieląc koszty wynajmu, można wiele zaoszczędzić

Choć własny samochód osobowy dobrze sprawdza się na krótkie wycieczki, na dłuższą podróż korzystniej jest jechać mikrobusem. Podróż kilkoma samochodami w to samo miejsce to znacznie wyższe koszty i niekoniecznie wysoki komfort podróżowania. Wybierając się w podróż wynajętym busem koszty wypożyczenia oraz paliwa dzielimy na liczbę wszystkich pasażerów.

Idealny samochód 9 osobowy na długą podróż

Jeżeli zależy nam na wysokim komforcie podróżowania, warto wcześniej zarezerwować pojazd oraz zadbać o dodatkowe udogodnienia. Im wcześniej dokonamy rezerwacji tym niższa będzie cena oraz łatwiej będzie wybrać komfortowy pojazd, który odpowiada naszym potrzebom.

Wypożyczalnie busów zwykle oferują nam mikrobusy o różnej liczbie miejsc siedzących. Wynajem busów 9 osobowych jest najbardziej popularny, ponieważ takimi pojazdami może kierować każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B. Taki mikrobus traktowany jest przez Kodeks Drogowy jako samochód osobowy. Jeżeli decydujesz się na transport busem, który posiada od 10 do 17 miejsc potrzebny będzie pasażer z odpowiednimi uprawieniami lub wynajęty kierowca. Punkty odbioru są ulokowane na lotniskach i dworcach.

Klimatyzacja, wygodne, odchylane fotele czy systemy bezpieczeństwa to tylko niektóre z udogodnień, jakie możemy znaleźć w wypożyczanych busach. Ostatnio popularny staje się także wynajem mikrobusów z dostępem do Wi-Fi oraz gniazdkami elektrycznymi przy fotelach. Najczęściej wybieranymi samochodami są Ford Custom, Opel Vivaro, ale także idealny pojazd dla rodziny, jakim jest Dodge Grand Caravan.

Wynajem busa 9 osobowego lub rodzinnego vana na wakacje, zapewni nam wygodną podróż. Pracownicy wypożyczalni służą radą i chętnie pomogą wybrać najlepszy pojazd i dodatkowe udogodnienia.

Wynajem busa – najlepszy sposób na podróż z przyjaciółmi

Wynajem busa nie jest drogi – już od około 250 zł możesz wynająć pojemny samochód na podróż. Zanim jednak wyruszysz na wakacje, sprawdź stan techniczny pojazdu i dokładnie zapoznaj się z umową oraz dodatkowymi kosztami.

Podróże w długie trasy, z wieloma pasażerami wymagają sprawnego pojazdu, który będzie niezawodny oraz zagwarantuje nam bezpieczną i komfortową podróż. Sprawdźmy w jakim stanie są opony, czy auto posiada w swoim wyposażeniu trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę oraz zapasowe koło. Jeżeli podróżujemy z dziećmi, wyposażmy samochód w foteliki, które zagwarantują bezpieczną jazdę. Zadbajmy również o wykupienie pakietu ubezpieczeniowego, jeżeli nie jest on uwzględniony w podstawowej ofercie.

Jeśli podczas odbioru samochodu zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, zgłoś ten fakt pracownikowi wypożyczalni. Możesz także wykonać zdjęcia pojazdu, by uniknąć późniejszych nieporozumień.

Wspólna podróż w zaufanym gronie to niezapomniane wspomnienia oraz mnóstwo radości ze spędzonych razem chwil. Wszystko zależy od tego, ilu pasażerów chcesz zabrać ze sobą na wakacje i gdzie. W wielu przypadkach, wynajem busa będzie najkorzystniejszym oraz najtańszym rozwiązaniem. Wspólny wyjazd, to świetna okazja, by odwiedzić najbliższą wypożyczalnie busów.