Wynajem samochodu dla rodziny, czyli jak znaleźć idealny pojazd do podróżowania z dziećmi

wakacje z rodzina w wynajetym samochodzie z wypozyczalni

Wynajem samochodu dla rodziny, czyli jak znaleźć idealny pojazd do podróżowania z dziećmi .Wynajem samochodu dla rodziny, zamiast jego zakupu, bywa bardzo praktycznym rozwiązaniem- wiąże się jednak z koniecznością wyboru odpowiedniego modelu, który mimo niskiej ceny ma w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Jakie powinien być samochód rodzinny i jakie auta wybieramy najczęściej? Oto cechy idealnego auta dla rodzin i najciekawsze modele.

Jaki powinien być samochód dla rodziny?

Mnóstwo z nas, na początku swojej przygody z jazdą samochodem, pragnie posiadać szybkie sportowe auto lub ekskluzywną limuzynę, której koszt utrzymania znacznie przewyższa przeciętny domowy budżet. Kiedy zakładamy rodzinę, nasze potrzeby odnośnie samochodu zmieniają się – od wyglądu znacznie ważniejsza staje się jego funkcjonalność.

Najpopularniejszymi samochodami dla rodzin są auta typu kombi – od wielu lat to one najczęściej są wybierane przez klientów szukających idealnego samochodu na podróże z bliskimi. Oprócz kombi popularność zdobywają również vany, które świetnie pomieszczą liczniejszą rodzinę. Niezależnie od tego, czy wybierasz kombi czy vana, samochód rodzinny powinien gwarantować bezpieczeństwo pasażerom, być przestronny oraz praktyczny. Bezpieczeństwo pasażerów, szczególnie tych najmłodszych, jest niezwykle ważne dla każdego rodzica wynajmującego auto.

Decydując się na wynajem samochodu w wypożyczalni możesz znaleźć auto, które charakteryzuje się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Cennik wynajmu samochodów jest zróżnicowany i zależy także od wyposażenia – foteliki dla dzieci bądź podkładki są do dyspozycji klientów. Nie musisz również przejmować się tym, że Twoje auto jest w warsztacie i wymaga gruntownej naprawy- wypożyczalnia samochodów regularnie wykonuje przeglądu techniczne wynajmowanych aut.

Wynajem samochodu na podróż i do użytku codziennego

Poszukując samochodu na wynajem warto wziąć pod uwagę to, w jakim celu będziemy go używać. Rodziny najczęściej wynajmują samochód w dwóch przypadkach – do użytku codzpodroz z dziecmi w wynajetym aucieiennego oraz na podróż z dziećmi.

Dalekie wycieczki i długi urlop to zwykle mnóstwo bagaży- w takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się samochody, które mają pojemny bagażnik i gwarantują komfortową jazdę pasażerom. Dobrze sprawdzają się minivany, jednak auta kompaktowe takie jak popularny Ford Focus również świetnie sprawdzą się w podróży. Jeżeli wypożyczamy samochód na ferie, warto zapytać czy wypożyczalnia oferuje nam łańcuchy śniegowe- takie zabezpieczenie z pewnością przyda się podczas rodzinnego wyjazdu w góry.

Do codziennego użytku idealnie nadadzą się miejskie samochody kompaktowe, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, ale są dosyć pojemne. Warty uwagi będzie na przykład Ford Fiesta, który wyposażony jest w specjalny system mocujący fotelik dziecięcy. Zawożenie i przywożenie dzieci ze szkoły z pewnością będzie bezpieczniejsze, szczególnie gdy mieszkamy w dużym, zatłoczonym mieście.

Wybierając auto, warto również pamiętać, by gwarantowało ekonomiczną jazdę. Posiadanie licznej rodziny to spore wydatki, możesz jednak bez problemu jeździć komfortowym i bezpiecznym autem, bez konieczności wydawania mnóstwa pieniędzy – tani wynajem samochodów rodzinnych to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Wynajem samochodu dla rodziny, czyli jak znaleźć idealny pojazd do podróżowania z dziećmi

Jak już wiadomo, najczęściej wybieranymi samochodami z wypożyczalni są auta typu kombi oraz vany. Oprócz nich, coraz częściej wybiera się pojazdy typu SUV, które zachwycają zarówno świetnym wyglądem jak i praktycznością.

Wynajem samochodu typu SUV to bezpieczna, ekonomiczna i komfortowa jazda – zarówno po mieście jak i w podróży. Modelami wartymi uwagi będą na przykład:

  • Nissan Qashqai
  • Volvo XC60
  • Volkswagen Tiguan
  • BMW X1

Każdy z nich doskonale sprawdzi się jako samochód rodzinny – wysokie zawieszenie ułatwia usadzenie dziecka w foteliku oraz zwiększa bezpieczeństwo. Równie dobrze sprawdzają się w podróży, kiedy przyjdzie nam jeździć po nierównym terenie w towarzystwie śpiących pociech.

Podróżowanie z rodziną wypożyczonym samochodem będzie samą przyjemnością, jeżeli zdecydujesz się na odpowiedni model. Bezpieczeństwo i wygoda są najistotniejsze- oprócz tego zadbaj o dobre wyposażenie i wykup niezbędny pakiet ubezpieczeń. Wynajem samochodu w wypożyczalni to świetna opcja dla rodzin- wybierz auto i ruszaj z dziećmi w drogę!