Wynajem samochodu na firmową konferencję lub szkolenie

Wynajem samochodu na firmową konferencję lub szkolenie

Wiele firm wysyła pracowników na różnego rodzaju konferencje oraz szkolenia, które pozwalają im poszerzyć wiedzę merytoryczną, zdobyć nowe uprawnienia, zapoznać się z branżowymi trendami lub wypowiedziami najlepszych specjalistów z Polski czy zagranicy.

Służbowe wyjazdy wymagają odpowiedniej logistyki przedsięwzięcia. W przypadku, gdy na jedno wydarzenie wybiera się kilka pracowników, często przedsiębiorstwa decydują się na wynajem samochodu osobowego lub busa. Rozwiązanie to może być nie tylko wygodniejsze, ale i bardziej komfortowe niż podróż na własną rękę (np. środkami transportu publicznego).

Wynajem samochodu – korzyści

Służbowy wyjazd samochodem prywatnym wiąże się z problemami podczas rozliczeń podróży i wliczenia jej w koszty uzyskania przychodu. Wynajem samochodu osobowego z wypożyczalni aut dobrze sprawdzi się dla firm i jednostek, które nie posiadają pojazdów zarejestrowanych na przedsiębiorcę będącego płatnikiem VAT. Wypożyczalnia aut z Poznaniu lub innej miejscowości wystawia fakturę VAT za świadczone usługi, która stanie się potwierdzeniem poniesionego wydatku i trafi do biura rachunkowego prowadzącego księgowość firmy (np. książkę przychodów i rozchodów).

Wypożyczenie auta gwarantuje, że wybrany pojazd będzie utrzymany w dobrym stanie wizualnym i technicznym, co nie tylko zwiększy bezpieczeństwo na drodze, ale i może podkreślić prestiż firmy (np. gdy pracownicy pojadą na konferencję autem klasy S).

Wynajem auta na firmową konferencję

Wynajem auta na firmową konferencję

Wynajem busów

W przypadku, gdy w podróż wybiera się większa firmowa ekipa, bardzo korzystny jest wynajem busów osobowych. Koszty paliwa podczas podróży jednym większym pojazdem zawsze są niższe niż wyjazd dwoma lub trzema autami osobowymi. W przypadku kilku osób idealny będzie mini-bus 9-osobowy (np. Opel Vivaro, Renault Trafic Long, Ford Transit). Do jego prowadzenia wystarczy prawo jazdy kat. B i doświadczenie w prowadzeniu samochodów osobowych.

W przypadku wyjazdów 10 lub więcej osób, warto zainteresować się wynajmem większych busów. Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu tego rodzaju pojazdy bardzo często wynajmuje wraz z kierowcą. Wyjazdy firmowe zwykle obsługują eleganckie busy Mercedes Sprinter 519 cdi VIP CLASS mieszczące 17 osób (15+1+1).

Wynajem aut na firmowy wyjazd – dobór idealnego samochodu

Podczas porównywania ofert wypożyczalni samochodów pod uwagę warto wziąć stan techniczny i wizualny floty, wyposażenie poszczególnych pojazdów, ceny usługi wynajmu auta oraz inne warunki najmu. Wynajem aut w Katowicach to szeroka oferta – od pojazdów osobowych różnych klas przez busy 9-osobowe aż po duże busy mieszczące 17 osób oraz autokary. W przypadku wyjazdów firmowych warto zwrócić uwagę, aby wybrany model samochodu dobrze się prezentował, był ekonomiczny i komfortowy. Przydatny będzie pakiet ubezpieczeń w cenie wynajmu (OC, AC, NNW).

Osoby mające w planach długą podróż i wynajmujące busa bez kierowcy powinny zwrócić uwagę na systemy wspomagające jazdę (m.in. ESP, ABS, czujnik parkowania). Takie udogodnienia pozwolą wygodnie prowadzić auto. Najbezpieczniej jest decydować się na nowe pojazdy (maksimum 2-3 letnie), które przechodzą kontrole techniczne po każdym zwrocie przez klienta.

Wyposażenie pojazdu

Ważne jest, aby wynajem samochodu był dostosowany do indywidualnych potrzeb i zapewniał komfort podczas podróży. Sprawne ogrzewanie i klimatyzacja to podstawa. Warto zwrócić uwagę również na rozkład foteli (odpowiednia ilość miejsca dla każdego pasażera), który w niektórych 9-osobowych busach czasami pozostawia nieco do życzenia. Każdy fotel powinien posiadać własne pasy.

Podróż umilą multimedia (odtwarzacz CD, radio), a dojechanie do celu zawsze będzie łatwiejsze z nawigacją GPS. W przypadku wyjazdów firmowych bardzo ważne są także gniazda USB, które pozwolą wygodnie naładować baterie w laptopie lub telefonie w czasie podróży.

Ceny wynajmu aut

Firmy, które zdecydują się na wynajem busów z kierowcą, powinny przygotować się na możliwość dodatkowych opłat za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad oraz postoje na płatnych parkingach. W przypadku kilkudniowej konferencji lub szkolenia, często trzeba dopłacić za noclegi dla kierowcy.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ