Wynajem samochodu z kierowcą wybierz najlepszą usługę

wynajem minibusa z kierowca

Wynajem samochodu z kierowcą wybierz najlepszą usługę w ofertach wielu wypożyczalni, gdzie dostępne są auta wraz z obsługą kierowcy. Wynajem samochodu z kierowcą to kilka różnych usług – eleganckie limuzyny do ślubu, auta odbierające z lotniska gości konferencji i innych spotkań firmowych, samochody obsługujące firmowe wycieczki po mieście oraz busy, których kierowanie wymaga posiadania stosowanych uprawnień (prawo jazdy kat. D). Na co zwrócić uwagę podpisując umowy na takie usługi?

Wynajem samochodu z kierowcą wybierz najlepszą usługę

Niejedna wypożyczalnia samochodów w swojej ofercie posiada nie tylko wynajem krótkoterminowy i długoterminowy, ale i ofertę specjalną – samochód do ślubu. W takich flotach królują wynajem busa z kierowca miejsa siedzace w auciepojazdy klasy Premium. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim nowoczesne auta o lekko sportowym charakterze (m.in. Audi, BMW, Mercedesy, Mitsubishi, Hondy, najnowsze modele Volkswagenów). Kolejną grupą pojazdów są długie, efektowne limuzyny w amerykańskim stylu (m.in. Chryslery 300c czy Lincolny).

W ofertach niektórych wypożyczalni proponujących wynajem samochodu do ślubu można znaleźć modele zabytkowe. Są to między innymi:

 • Rolls-Royce Silver Cloud I,
 • Rolls-Royce Silver Wraith II,
 • Humber Super Snipe V,
 • Limuzyny Cadillac,
 • Peugeot 201,
 • Austin Princess.

Pary Młode, które wybrały samochody luksusowe wynajem najczęściej zamawiają wraz z obsługą kierowcy. W przypadku limuzyn klienci często proszą o szofera ubranego w elegancki uniform. W warunkach wynajmu pojawiają się także ustalenia dotyczące wystroju wynajętego pojazdu. Przyszli nowożeńcy mogą zamówić dekoracje w wybranym przez siebie kolorze (króluje przede wszystkim biel, pudrowy róż, delikatny błękit i fiolet). Na samochodzie mogą pojawić się stroiki ze świeżych lub sztucznych kwiatów, przyklejane kule kwiatowe (np. czerwone lub białe róże), tiulowe szarfy, satynowe wstęgi i kokardy, para motyli lub gołębi.

W cenę usługi wypożyczalnia może wliczyć butelkę szampana, kwiaty lub inny upominek dla Pary Młodej, darmowy kurs na plener fotograficzny.

Samochód ślubny – zwróć uwagę na wyposażenie i warunki umowy

Podczas wyboru oferty i podpisywania umowy z wypożyczalnią samochodów, pod uwagę warto wziąć nie tylko styl, ale także wyposażenie auta. Jeżeli chodzi o luksusowe samochody wynajem wynajem busa z kierowca w poznaniuzwykle obejmuje nowe pojazdy wyposażone w klimatyzację, podgrzewane fotele, automatyczne szyby, nowoczesny system audio. W limuzynach może pojawić się także otwierany dach, barek oraz lodówka. W przypadku samochodów zabytkowych, warto dokładnie sprawdzić stan auta, przestronność wnętrza oraz wyposażenie.

Gdy planujemy wynajem samochodu do ślubu, powinniśmy dokładnie przeczytać szczegółowe warunki umowy. Musi znaleźć się tutaj opis wypożyczanego auta (marka, model, wyposażenie), kolor (najpopularniejsze są białe i czarne auta, rzadziej nowożeńcy wybierają odcień złoty i inne kolory), opis usług dodatkowych (kierowca, dekoracje itp.).

Bardzo ważne jest, aby w umowie pojawił się zapis dotyczący rozliczeń – godzinny lub za całodzienny kurs. W przypadku wynajmu godzinnego, należy ustalić, czy wypożyczalnia samochodów wlicza w czas trwania usługi dojazd do klienta i powrót do bazy.

Wynajem samochodu na potrzeby biznesowe

Wynajem samochodu z kierowcą coraz częściej budzi zainteresowanie firm poszukujących środka transportu dla swoich kluczowych kontrahentów, osób przyjeżdżających na konferencję lub negocjacje handlowe.

W przypadku zagranicznych kontrahentów, warto sprawdzić usługi, które oferuje wypożyczalnia samochodu z lotniska. Wprawdzie ceny na lotniskach często są nieco wyższe, ale takie firmy najsprawniej odbierają pasażerów i gwarantują doskonałe, reprezentacyjne floty.

Najlepiej wziąć pod uwagę:

 • sposób rozliczeń (godzinny, całodniowy),
 • limit kilometrów,
 • wyposażenie pojazdu.

Wynajem busa z kierowcą

W wielu wypożyczalniach samochodów wraz z kierowcą można wynająć nie tylko luksusowe auto osobowe na specjalne okazje. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się także wynajem busa z kierowcą. Floty zwykle obejmują mini busy 9-osobowe (Volkswageny, Renault Trafic, Fordy Transit). We flotach nieco rzadziej pojawiają się większe busy (np. Mercedes Sprinter czy Mercedes Benz), które są domeną firm przewozowych.

Busy osobowe z kierowcą najczęściej klienci wybierają wtedy, gdy potrzebują środka transportu, aby dojechać na konferencje, szkolenia i firmowe imprezy integracyjne, wycieczki lub przyjęcia rodzinne (wesela, komunie, chrzty, jubileusze itp.).

Wynajem busa z kierowcą wymaga ustalenia liczby miejsc, których potrzebujemy i czasu trwania podróży (często na stronach wypożyczalni można znaleźć specjalne kalkulatory tras). Warto również zwrócić uwagę na stan techniczny oraz wyposażenie pojazdu. Przydatne mogą okazać się:

 • pasy bezpieczeństwa przy wszystkich fotelach,
 • klimatyzacja i ogrzewanie,
 • oświetlenie przy fotelach,
 • gniazda do naładowania telefonu lub laptopa.

Nie powinniśmy zapominać o sprawdzeniu doświadczenia kierowcy i jego znajomości trasy (zwłaszcza, gdy wynajmujemy bus na wyjazd zagraniczny). Należy dokładnie przecytać informacje dotyczące ewentualnej kaucji i pobieranych zaliczek.

Osoby, które planują wynajem samochodu z kierowcą, powinny dokładnie określić cel wypożyczenia i dopasować markę oraz model auta do swoich potrzeb. W każdym przypadku warto sprawdzić stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie oraz doświadczenie kierowcy. Ważne jest dokładne przeczytanie szczegółowych warunków najmu oraz określenie sposobu rozliczeń (godzinny, całodniowy lub jednorazowa opłata za wybraną trasę).