Wypożyczalnia busów Poznań odliczenie podatku VAT

Wypożyczalnia busów Poznań odliczenie podatku VAT

Długoterminowy wynajem samochodów, ulgi podatkowe, VAT i czynsz z prawem do odliczenia.
Jedną z korzyści podatkowych związanych z długoterminowym wynajmem samochodów jest możliwość odliczenia podatku VAT od czynszów.

Wypożyczalnia busów Poznań w opcji długoterminowej jest bardzo wygodną formułą wynajmu samochodów, ponieważ umożliwia korzystanie z wielu korzyści podatkowych, w tym dla różnych kategorii zawodowych, możliwość odliczenia podatku VAT od opłat za wynajem oraz odliczenia podatków bezpośrednich.

Wypożyczalnia busów Poznań odliczenie podatku VAT

Zaletą, która sprawia, że wynajem długoterminowy jest o wiele tańszy niż kupno i posiadanie samochodu, zwłaszcza dla tych, którzy używają pojazdu do celów biznesowych, zawodowych i handlowych, takich jak: agenci i przedstawiciele handlowi, którzy są w ciągłej mobilności i dlatego potrzebują pojazdu zawsze działającego z dedykowaną pomocą; firmy o każdej wielkości, które muszą mieć flotę samochodów zawsze dostępne i dobrze utrzymane dla swoich pracowników.
Kto może korzystać z odliczeń VAT i odliczeń podatkowych?

wynajem-busa-poznan

Ci, którzy mogą skorzystać z ulg podatkowych związanych z długoterminowym wynajmem samochodów, jak można zauważyć wyraźnie z naszej tabeli podsumowującej są:

rzemieślnicy i profesjonaliści oraz firmy, które używają pojazdów do celów nieinstrumentalnych w odniesieniu do działalności gospodarczej lub które przyznają pracownikom mieszane użytkowanie samochodu (zarówno do celów zawodowych, jak i osobistych), dla którego przewidziana jest 40 % stawka odliczenia VAT.
agenci i przedstawiciele handlowi oraz przedsiębiorstw, które używają pojazdów do celów instrumentalnych, dla których przewiduje się odliczenie podatku VAT w wysokości 100 %, a także odliczenie podatków bezpośrednich w wysokości 100 %.

W każdym razie, niezależnie od tego, do jakiej kategorii zawodowej należy pierwsza kategoria zawodowa, wpłacany jest maksymalny koszt uzyskania przychodu w wysokości 3 615,20 EUR rocznie. Podczas gdy czynsz nie może przekroczyć 723,04 EUR rocznie (20% z 3 615,20).

Odliczenie podatku VAT

Tutaj szczegółowo wszystkie wartości procentowe dla poszczególnych kategorii zawodowych:

Odliczenie VAT: 40%.
Odliczenie podatku bezpośredniego: 20% opłaty za wynajem samochodów może być odliczone z limitem 3 615,20 EUR rocznie na pojedynczym pojeździe i z roczną korektą. Tylko jeden pojazd w przypadku czynności wykonywanych indywidualnie oraz po jednym pojeździe dla każdego partnera lub współpracownika w przypadku czynności wykonywanych w powiązanej formie.

Spółki instrumentalne

odliczenie VAT: 100 %: 100
Odliczenie podatku bezpośredniego: 100 %.

Spółki nie-instrumentalne

Odliczenie VAT: 40%.
Odliczenie podatku bezpośredniego: 20% opłaty za wynajem samochodów może zostać odliczone, z limitem 3 615,20 EUR rocznie.
Przedsiębiorstwa i podmioty działające w branży artystycznej i zawodowej, mieszane wykorzystanie przez pracowników

Odliczenie VAT: 40%.
Odliczenie od podatku bezpośredniego: można odliczyć 70% kosztu rocznego.

Nie dotyczy to długoterminowego wynajmu pojazdów zarejestrowanych w N1, tj. samochodów przyczyniających się do wykonywania pracy i działalności gospodarczej, takich jak transport towarów lub osób.

Ci, którzy wynajmują pojazdy N1, tylko ci, którzy mają numer VAT lub firmy, są uprawnieni do większych korzyści podatkowych, które sprawiają, że ten rodzaj wynajmu jest bardzo wygodny.

 

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ