Wypożyczalnia samochodów dostawczych Poznań zwrot kosztów

Wypożyczalnia samochodów dostawczych Poznań zwrot kosztów

W jaki sposób działa zwrot kosztów z tytułu kilometrów w przypadku świadczeń uzupełniających?
Wypożyczalnia samochodów dostawczych Poznań, a w szczególności w odniesieniu do zwrotów milowych, pojawia się problem ze zrozumieniem sposobu funkcjonowania opodatkowania, ponieważ podlega on odliczeniu od przedsiębiorstwa i nie podlega opodatkowaniu w odcinku wypłaty wynagrodzenia pracownika. Obliczenia w ogóle nie są skomplikowane, ale ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak działa cały system zwrotu kosztów przebiegu.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych poznań zwrot kosztów

Operacja świadczeń dodatkowych przy wypożyczonym samochodzie

Pracownik, który pracuje na danym stanowisku i podróżuje własnym pojazdem, ma prawo do zryczałtowanej diety dziennej. Kwota ta przeznaczona jest na pokrycie kosztów podróży, pobytu i zakwaterowania. W szczególności odszkodowania z tytułu kosztów podróży, kosztów podróży i zużycia fizycznego (zarządzanie paliwem i pojazdami). Zwrot kosztów składa się zasadniczo z dodatku za przebyty kilometr wypłacanego przez przedsiębiorstwo pracownikowi, obliczanego na podstawie średniej przebytej odległości, podanej w tabeli ACI.

Trzy wymogi dotyczące zwrotu kosztów

 

Istnieją dwa wymogi dotyczące zwrotu kosztów podróży na kilometr. Pierwsza z nich dotyczy mocy samochodu, tzn. zwrot kosztów jest dokonywany w przypadku samochodów, które nie przekraczają następujących wartości:

maksymalna moc nieprzekraczająca 17 KM, jeżeli dla benzyny.
maksymalna moc nieprzekraczająca 20 KM fiskalnej w przypadku oleju napędowego.

wynajem-samochodow-dostawczych-poznan-kontakt

Drugi wymóg dotyczy trasy. Do celów prawa do odliczenia i zwrotu kosztów za kilometr pracownicy muszą zostać przeniesieni z normalnego miejsca pracy. Z drugiej strony, jeśli jednak odjeżdża on z twojego domu, to przejechane kilometry nie będą liczone.
Trzecim i ostatnim wymaganiem jest odległość do podróży. Jeżeli miejsce, w którym pracownik przenosi się w obrębie tej samej gminy lub w odległości 10 km od miejsca zatrudnienia, kwota podlega opodatkowaniu w ramach odcinka wypłaty wynagrodzenia pracownika.
Kilometrowe obliczenie zwrotu kosztów

Aby obliczyć zwrot kosztów za kilometr, musisz mieć w ręku cztery podstawowe dane:

  • Śledzenie rzeczywistych dni spędzonych podczas podróży
  • Określić przejechane kilometry wyłącznie w celach służbowych
  • Należy określić rodzaj wynajętego samochodu należącego do pracownika w tabelach ACI.
  • Określenie proporcjonalnych i nieproporcjonalnych kosztów objętych programem

W tym momencie można przystąpić do obliczeń według następującego wzoru matematycznego:

Zwrot kosztów Kilometrów = (proporcjonalny koszt ACI * Podróż GG / 365) + (proporcjonalny koszt ACI * Kilometry czasu podróży)

Ważne jest, aby wiedzieć, że wszelkie koszty podróży muszą być śledzone. W przypadku pojawienia się kosztów podróży, które nie mogą być ustalone, naraża działalność na bezpośrednią kontrolę organów podatkowych.

Podsumowując, należy przedstawić ważne wyjaśnienia. Do tej pory rozmawialiśmy o kilometrowym zwrocie kosztów dla pracowników, którzy korzystają z własnego samochodu podczas poruszania się. Ta sama zasada zwrotu dotyczy jednak również samochodu, który pracownik posiada w leasingu, bezpłatnym użytkowaniu i wynajmie z wypożyczalni samochodów z Poznania Platinum Rent.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ