Wypożyczalnie samochodów mają swoje kryptowaluty

Wypożyczalnie samochodów mają swoje kryptowaluty

Drivezy, dawniej JustRide, jest targowiskiem samochodów z napędem własnym i dwukołowych wypożyczalni aut, z siedzibą w Bangalore w miejscowości Karnataka. Uruchomiona w kwietniu 2015 roku firma pod nazwą Justride służyła jako agregator w przestrzeni do wspólnego użytkowania samochodów. W lipcu 2017 r. firma przeszła rebranding i przeniosła punkt ciężkości na model rynkowy. W tym samym miesiącu na swojej platformie Drivezy rozpoczął pracę motocykle i skutery. Od lipca 2017 r. firma obsługiwała na swojej platformie 880 samochodów i 250 dwukołowych pojazdów silnikowych w sześciu miastach w Indiach, w tym w:

  • Bombaju wypożyczalnia samochodów,
  • Bangalore Pune wynajem aut,
  • Goa, Mysore wypożyczalnia samochodów z lotniska
  • Mangalore.

Drivezy był jednym z 3 indyjskich przedsiębiorstw wybranych przez Y Combinator na lato 2016 roku. Wtedy to poszedł pod nazwą JustRide.
Historia

Historia zakładanie spółek wynajmu aut

Firma została początkowo nazwana JustRide i założona w kwietniu 2015 roku przez Ashwarya Pratap Singh, Hemant Sah, Vasant Verma i Amit Sahu, wszystkich absolwentów Motilal Nehru National Institute of Technology Allahabad i Abhisheka Mahajana z Indian Institute of Technology Bombay. JustRide był konceptualizowany, gdy Ashwarya i jego przyjaciele stracili nowo zakupiony Figo w niefortunnym wypadku. Rozpoczynając jako luksusowy wypożyczalnia 8 samochodów, JustRide przyjął model agregatora. Firma wynajmuje samochody od licencjonowanych operatorów. Samochody były z kolei wynajmowane ludziom w formie mikrodzierżawy na godzinę.

Czytaj również : Auto zastępcze z polisy OC. Co trzeba wiedzieć?

Targowisko i Wynajem samochodów

W marcu 2016 roku firma uruchomiła platformę targową, dzięki której właściciele indywidualni mogą wymienić swoje samochody. W lipcu 2017 r. JustRide został przemianowany na Drivezy. Firma przyjęła również nowe logo i podkreśliła, że nowa tożsamość uzupełniła przejście na platformę rynkową. W tym samym miesiącu Drivezy otworzył swoją platformę dla dwukołowych motocykli i skuterów.

wynajem-aut-osobowych-kryptowaluty

W październiku 2017 roku Drivezy rozpoczął przyjmowanie płatności w Bitcoin, stając się pierwszą firmą zajmującą się współdzieleniem pojazdów w Indiach, która zaakceptowała walutę kryptowaluty. Firma ogłosiła również uruchomienie własnej kryptowaluty: Rentalcoins.

Wzrost notowań wypożyczalni samochodowych

Drivezy rozpoczęły świadczenie usług ogólnokrajowych w sierpniu 2015 r. z jednoczesnym uruchomieniem w Bangalore i Pune. Drivezy został wybrany przez Google do dziesiątej partii programu Accelerator Launchpad w styczniu 2016 roku.  W ramach mentoringu Google firma pilotowała platformę do wspólnego korzystania z samochodu, która umożliwiła ludziom wypożyczanie nieczynnych samochodów w czasie.
Drivezy został wybrany przez amerykańskiego akceleratora rozruchowego Y Combinator dla letniej serii 2016. Drivezy był jednym z 44 startupów, które zaprezentowały się w pierwszym Dniu prezentacji YC w dniu 23 sierpnia 2016 roku.
Produkty i usługi
Wymiana informacji

Drivezy jest przede wszystkim platformą wspólnego korzystania z samochodów, gdzie klienci mogą wypożyczać samochody na co dzień lub godzinę. Przedsiębiorstwo gromadzi samochody pochodzące od licencjonowanych operatorów, które klasyfikuje jako sprzedawców. W marcu 2016 roku firma ogłosiła uruchomienie platformy współużytkowania samochodów typu "peer-to-peer", która umożliwia właścicielom indywidualnym wynajem pojazdów dojazdów do pracy w miastach.
Wynajem dwóch kół

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ