Zoomcar wypożyczalnia samochodów innowacje

Zoomcar wypożyczalnia samochodów innowacje

Zoomcar wprowadził niedawno na rynek Cadabrę, flagowe rozwiązanie do przetwarzania doświadczeń użytkowników wypożyczalni samochodów. Wyposażony w Bluetooth i łączność komórkową 4G, Cadabra śledzi informacje o poziomach paliwa, położeniu sprzęgła, silnym hamowaniu, niespójnym przyspieszaniu, stosowaniu pasów bezpieczeństwa i stanie silnika (między innymi). Rozwiązanie to oferuje również możliwość aktualizacji (OTA), co pozwoli firmie Zoomcar na jeszcze większą funkcjonalność. Cadabra zostanie wdrożona w ramach nowego programu Zoomcar, ZAP, aby poprawić doświadczenie właściciela samochodu i pomóc właścicielowi zaoszczędzić koszty i zmniejszyć liczbę wypadków.

Zoomcar wypożyczalnia samochodów innowacje

Zoomcar jest skierowany do segmentu mieszkańców miast, którzy nie chcą mieć własnego samochodu, dlatego firma uruchomiła system KLE - bez klucza, który pozwala konsumentom odblokować samochody poprzez aplikację i odebrać samochód i porzucić go w różnych punktach Twojej okolicy. Jeśli nie możesz znaleźć kluczy, po prostu użyj smartfona. Jeśli nie możesz znaleźć telefonu, użyj kluczy samochodowych. Jeśli chcesz wypożyczyć samochód przyjacielowi lub wynająć go obcokrajowcowi płacącemu, wyślij kod dostępu do telefonu. Telefon rozmawia z samochodem przez GPRS i Bluetooth. Urządzenie znajduje się pod maską i nie wymaga żadnych zmian w samochodzie.
Inwestorzy

Początkowo Zoom pozyskał kapitał od inwestorów indywidualnych, w tym były sekretarz skarbu USA Lawrence Summers, przewodniczący brytyjskiego Instytutu Dyrektorów Lady Barbara Judge, wiceminister międzynarodowych studiów prawniczych w Harvard Law School William P. Alford, Wharton Statistics Chair Edward George, oraz były dyrektor Cambridge Centre for Entrepreneurial Studies Shai Vyak. Back spotkał się z Summers na Uniwersytecie Harvarda, gdzie Back był asystentem dydaktycznym Summers.
Do inwestorów instytucjonalnych Zoomcar należą:

 • Ford Motor Company wypożyczalnia samochodów,
 • Sequoia Capital wynajem aut,
 • Nokia Growth Partners wypożyczalnia aut,
 • FundersClub wynajem samochodów,
 • Basset Investment Group krótkoterminowy wynajem aut,
 • Athene Capital wynajem auta zastępczego z OC sprawcy,
 • Empire Angels wypożyczalnia samochodów luksusowych,
 • Venture Souk car rental,
 • OurCrowd,
 • Globevestor długoterminowy wynajem aut,
 • and Cyber Carrier CL wypożyczalnia samochodów z lotniska.

Zoomcar zebrał również pieniądze od byłego dyrektora finansowego Infosys CFO T. V. Mohandas Pai i jego wspólnik biznesowy Abhay Jain.

Podczas prezentacji Ford's investor day presentation in September 2016, CEO Mark Fields opisał trudności z poprzednią strategią Forda w Indiach, ale skomentował:"Nasza nowa działalność w zakresie mobilności może być czynnikiem, który odgrywa tam rolę. Właśnie dlatego około miesiąc temu zobaczyliście nas Państwo, aby zająć pozycję udział w Zoomcar, który jest największym serwisem car sharing w Indiach."

Konkurencja wynajmu aut w Indiach

Zoomcar zmaga się z konkurencją ze strony Drivezy (dawniej JustRide), MylesCars (wsparty przez Carzonrent) i innych podobnych firm wynajmujących samochody.
Spółki

Zoom współpracuje z producentami samochodów takimi jak Ford & Mahindra, co pozwoliło im stać się pierwszą w Indiach wypożyczalnią samochodów oferującą pojazd elektryczny (Mahindra REVA E2O firmy Mahindra) oraz Forda EcoSport "urban SUV by Ford" w 2013 roku. Zoom współpracuje również z lokalnymi deweloperami, uczelniami wyższymi, hotelami i korporacyjnymi parkami IT w celu zapewnienia parkingów dla swoich pojazdów i oferowania swoim członkom punktów odbioru.

srednioterminowy-wynajem-aut-dobra-cena

W listopadzie 2013 r. Zoom, Uber (kabina rezerwująca aplikacje mobilne) i Fundacja Ashoka zorganizowały w Bangalore miesięczną kampanię pod nazwą RideSmartBLR, której celem było zachęcenie do wynajmu samochodów i zniechęcenie do prowadzenia pojazdu po pijanemu w trosce o korzyści zdrowotne, ekonomiczne i ekologiczne.

Zoom był członkiem programu Accelerator Plus firmy Microsoft w Bangalore wiosną 2014 roku. Program ten ma na celu zapewnienie bardziej zindywidualizowanej pomocy dla nowo powstających przedsiębiorstw na późniejszym etapie w miarę jak rozszerzają one swoją działalność i pozyskują kapitał.

Zoomcar i Mobileye N. V., światowy lider w dziedzinie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), reprezentowany w Indiach przez Chartered NextGen Solutions, podpisały wspólną umowę z ICICI Lombard, jednym z największych ubezpieczycieli w Indiach. Zoomcar nawiązał również współpracę z Ideal Insurance Brokers, firmą brokerską zajmującą się pośrednictwem w ubezpieczeniach premium, która została stworzona z myślą o zapewnieniu większego porządku i przejrzystości w sektorze ubezpieczeń.

Sprzeciw wobec wypożyczalni samochodów

W lipcu 2015 roku Zoomcar przekazał klientom informacje ostrzegawcze w związku z sprzeciwem związku taksówkowego Ladakh. Po incydencie, w którym konwój 15 samochodów wynajętych od firmy został rzekomo zaatakowany przez członków związku przy użyciu kamieni i żelaznych prętów, Zoomcar wydał list ostrzegawczy klientom podróżującym do doliny Khardung La i Nubra. W następnym tygodniu Zoom opublikował aktualizację informującą, że sytuacja pogorszyła się i firma domagała się szczególnej ostrożności wobec klientów podróżujących do regionu. Związki taksówek Gulmarg i Ladakh nadal sprzeciwiają się wjazdowi nielokalnych samochodów dostawczych do tego regionu.
Kontrowersja
W grudniu 2015 r. Indyjska Rada Norm Reklamy (ASCI) zakazała 54 kontrowersyjnych indyjskich reklam, w tym reklamy wideo Zoomcar. Reklama została uznana przez radę za pogwałcenie indyjskiej ustawy o zakazie Dowry' ego z 1961 r., w następstwie której ogłoszenie zostało wycofane przez przedsiębiorstwo.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ