Wypożyczalnia samochodów podpowiada jak chronić dane osobowe podczas podróży

Wypożyczalnia samochodów podpowiada jak chronić dane osobowe podczas podróży

Planujesz podróż do innego miejsca? Oprócz zabezpieczenia cennych przedmiotów, takich jak smartfon, tablet i laptop, ważna jest ochrona prywatności danych. Te gadżety są często ładowane danymi osobowymi, takimi jak hasła i dane konta bankowego. Jesteśmy pewni, że nie chcesz, aby ktokolwiek miał dostęp do tych danych, więc Wypożyczalnia samochodów Poznań ma na swoim koncie listę rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec naruszaniu prywatności.
Wskazówki dotyczące ochrony prywatności danych osobowych podczas wypożyczania samochodu

Wypożyczalnia samochodów Poznań radzi

Wypożyczalnia samochodów Poznań radzi

Wypożyczając samochodów korzystaj z bezpiecznej sieci Wi-Fi

Większość lotnisk, centrów handlowych, hoteli i kawiarni oferuje bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi, ale upewnij się, że przed uzyskaniem dostępu do routera ich szyfrowanie jest włączone. Po połączeniu się z siecią Wi-Fi przekieruje Cię na stronę internetową Wypożyczalni samochodów Poznań, na której musisz kliknąć "Połącz się" lub zarejestrować się. Jeśli planujesz zalogować się do konta online z wrażliwymi informacjami, takimi jak poczta elektroniczna lub konta bankowe, upewnij się, że jest to możliwe przy bezpieczniejszym połączeniu. Korzystaj z danych telefonu komórkowego w roamingu lub, jeśli nie jest to możliwe. Wypożyczalnia samochodów Poznań poleca korzystanie z usług VPN, aby chronić swoje dane osobowe

Wyłączanie współdzielenia sieci i rezerwuj online

Jeśli kiedykolwiek korzystasz z sieci udostępniania plików znajomym i rodzinie w sieci prywatnej, upewnij się, że funkcja ta jest wyłączona po publicznym wyjściu z sieci. Twoje dane i pliki są potencjalnie narażone na ciekawskie spojrzenia, jeśli inne osoby będą w stanie odkryć dane urządzenia, więc upewnij się, że zostały one zablokowane podczas połączenia z siecią niezaufaną.
Wyłączaj sieć Wi-Fi w urządzeniu po dokonaniu rezerwacji online w wypożyczalni samochodów

Ustawienie Wi-Fi w telefonie może być zawsze wygodne, ale może również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Niektórzy hakerzy mogą używać technik spoofingu Wi-Fi, aby nakłonić urządzenie do połączenia się z zaufaną siecią, dając im dostęp do ruchu sieciowego w urządzeniu i narażając urządzenie na atak. Zmień przyzwyczajenia po wynajmie auta online wyłącz internet gdy nie jest on używany. Wypożyczalnia samochodów rezerwacja online

Wynajem auta a logowanie w komputerach publicznych

Jeśli zdecydujesz się zostawić laptopa, a zamiast tego udaj się do kawiarni internetowej w celu uzyskania dostępu do Internetu. Po wypożyczeniu samochodu upewnij się, że zawsze wylogujesz się z konta. Niektórzy ludzie śpieszą się, aby opuścić przeglądarkę, więc po prostu zamykają przeglądarkę, ale to nie wystarczy. Niektóre konta przechowują logowanie, a niektóre strony internetowe automatycznie zapisują hasło, więc upewnij się, że się wylogowałeś. Nasza strona Wypożyczalni samochodów Poznań posiada specjalne szyfrowanie ssl o czym świadczy początek adresu internetowego https. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych. Może być również lepiej, jeśli używasz prywatnego trybu przeglądania przeglądarki podczas korzystania z komputera publicznego, ponieważ nie zapisuje ona odwiedzanych stron internetowych i zapewnia wylogowanie się sesji po zamknięciu okna przeglądarki. Wybierz tylko "nowe okno incognito" dla Chrome i "nowe okno prywatne" dla Firefox.

Wypożyczaj samochody bezpiecznie

Większość głównych kont internetowych pozwala obecnie na skonfigurowanie weryfikacji telefonicznej, która umożliwia podłączenie telefonu do konta. Dwuskładnikowa autoryzacja zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa na kontach, ponieważ przed zalogowaniem się do konta konieczne będzie wysłanie kodu weryfikacyjnego do telefonu. W przypadku, gdy ktoś zdoła uzyskać dostęp do Twojego prywatnego hasła, otrzymasz powiadomienie SMS informujące, że osoba próbowała się zalogować za pomocą nieznanego jej komputera lub telefonu. Wypożyczalnia samochodów poznań dba o Państwa ochronę danych.

Wypożyczalnia samochodów podpowiada jak chronić dane osobowe podczas podróży

Usuń aplikacje, których nie potrzebujesz lub rzadko używasz, ponieważ niektóre z tych aplikacji są bardzo zagrożone. W przypadku aplikacji Wypożyczalni samochodów Poznań zaleca się ich aktualizację, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą bezpieczne. Jeśli nie masz czasu lub łatwo zapomnisz o aktualizacji swoich aplikacji, możesz włączyć automatyczne aktualizacje aplikacji w sieci Wi-Fi.

Monitoruje rachunek bankowy i rachunek karty kredytowej

Turyści, którzy wypożyczają samochody często stają się ofiarami oszustw i dlatego ważne jest, aby stale monitorować sprawozdania finansowe. Po każdym zakupie lub każdej transakcji należy sprawdzić, czy karta kredytowa i konto bankowe nie zostały podwójnie obciążone lub czy dokonano dodatkowych zakupów. Jednak przy sprawdzaniu konta upewnij się, że podczas sprawdzania konta korzystasz z bezpiecznego połączenia internetowego. Istnieją niektóre banki i firmy obsługujące karty kredytowe, które informują swoich klientów o podejrzanych transakcjach, ale można również aktywować SMS-owe powiadamianie o pobraniu pieniędzy i zakupach.

Używaj aplikacji śledzących dla urządzeń wypożyczaj samochody z głową

Istnieje kilka aplikacji chroniących przed kradzieżą dla urządzeń, które pozwalają na zdalne zlokalizowanie skradzionego urządzenia, a nawet zdalne zalogowanie się. Jedną z najpopularniejszych aplikacji dla urządzeń z systemem Android jest aplikacja Gdzie mój Droid przez Google (poprzednio znany jako Android Device Manager), ponieważ można go pobrać za darmo. Apple ma również aplikację antykradzieżową Find My iPhone.

Wypożyczalnia samochodów Poznań ma nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci poczuć się pewniej nawet podczas korzystania z smartfona, tabletu, laptopa, a nawet komputera publicznego podczas kolejnej podróży. Czy masz inne wskazówki, jak chronić swoje dane podczas podróży? Proszę podzielić się z nimi poniższym komentarzem.

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Umów sie na rezerwację

Wypożyczalnia samochodów Poznań
ul. Lipowa 8b
61-478 Poznań
E-mail: biuro@poznanwypozyczalnia.pl
577 575 060

Więcej o wynajmie

TOP ZAREZERWUJ