Wynajem busów dla firm i szkół. Oprócz klientów prywatnych, którzy wybierają się z rodzinami na wycieczki, na wynajem busów decydują się duże przedsiębiorstwa oraz państwowe instytucje, takie jak na przykład szkoły. Czym charakteryzuje się taki wynajem? O czym powinniśmy pamiętać wynajmując pojazd dla szkoły?

Wynajem busów dla uczniów szkoły

W ofercie wypożyczalni samochodów nierzadko można znaleźć ofertę na wynajem busów. Szkoły bądź domy kultury często korzystają z tego typu usług, aby transportować swoich wychowanków. Zwykle jest to jednorazowy wynajem lub regularne przewozy kilka razy w miesiącu.

Najczęstszym powodem, dla którego szkoły decydują się na wynajem busów są szkolne wycieczki oraz regularne wyjazdy na zajęcia pozalekcyjne. Dobrym przykładem może być cotygodniowy wyjazd kilka klas na zajęcia na basenie lub stadionie piłkarskim na drugim końcu miasta. Transport busem będzie znacznie wygodniejszy niż jazda autobusem czy tramwajem z grupą liczącą dwadzieścia osób. Oprócz tego, przewożąc dzieci w w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, lepiej mieć je wszystkie „na oku” w busie niż martwić się, że podczas wycieczki komunikacją miejską, któreś z nich odłączy się od grupy.

Wychowawcy, zarówno w szkołach jak i innych ośrodkach edukacyjnych ponoszą ogromną odpowiedzialność, decydując się na wyjazd z liczną grupą- dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo małych podróżnych. Oprócz wyposażenia, gwarantującego bezpieczna podróż, warto poddać wynajmowany samochód kontroli- dzięki temu mamy pewność, że nasze  dziecko będzie poruszało się wynajem busa na wycieczke szkolnaw pełni sprawnym autem z doświadczonym kierowcą. Tego typu kontrola zwykle obejmuje sprawdzenie:

  • trzeźwości kierowcy
  • uprawnień osoby prowadzącej pojazd
  • stanu technicznego busa lub autokaru – opon, świateł, układu hamulcowego i innych

Jedyne o co należy zadbać to to, by wynajmowany bus z kierowcą podjechał do punktu kontrolnego. Wynajem busa z kierowcą to bardzo popularne rozwiązanie wśród szkół- zadbajmy nie tylko o niską cenę, ale również o idealne bezpieczeństwo podróżnych.

Wynajem busów dla firm i szkół

Nie każda firma posiada w swoim wyposażeniu autokar, jednak czasami pojawia się potrzeba skorzystania z takiego pojazdu. Transport busem może ułatwić podróż pracowników do sezonowej pracy, ale również na konferencje oraz firmowe spotkania.

W przeciwieństwie do zakupu busa lub autokaru dla firmy, wynajem busa z kierowcą bądź bez wydaje się znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, szczególnie pod względem ekonomicznym. Zwykle nie potrzeba pojazdu przez cały okres w ciągu roku, jedynie okazyjnie- dlatego właśnie wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem busów. Lokalizacja miejsca pracy lub organizowanego spotkania integracyjnego niekiedy uniemożliwia dostanie się do celu komunikacją miejską- nie każdy pracownik posiada też swój własny samochód.

Przewóz osób do pracy sezonowej to popularna praktyka wielu zagranicznych i polskich firm. W ofercie wypożyczalni można znaleźć pojazdy, które gwarantują pracownikom wygodną podróż, nawet jeżeli trwa ona kilkanaście godzin z powodu pracy za granicą. Transport busem to często znacznie tańsza alternatywa niż podróż innymi środkami transportu – pojemny bagażnik umożliwia spakowanie większej liczby bagaży.

W ofercie wypożyczalni samochodów, znajdziemy zarówno pojazdy idealne do częstych kursów pracowniczych, jak i ekskluzywne busy lub autokary przewożące wspólników biznesowych w miejsce konferencji.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wynajem busów dla firmy czy dla szkoły, warto przeprowadzić kontrolę przed podróżą oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu. Tylko wtedy możemy być pewni, że naszym pasażerom nic nie zagraża i dotrą bezpiecznie na miejsce.

Wynajem busów dla firm i szkół
5 (100%) 1 vote

TOP ZAREZERWUJ